czwartek, lipca 21, 2011

Wyspa Mainau i motylarnia

Wyspa Mainau to obowiązkowy punkt podróży dla osób spędzających czas nad j.Bodeńskim.
W Meersburgu kupiliśmy bilety na prom na wyspę Mainau (koszt dla naszej rodziny (2+2): bilety na prom i wstęp na atrakcje wyspy Mainau to 50E, wg nas było warto). Początkowo chcieliśmy zabrać tam rowery, ale okazało się, że akurat tam nie wolno, zresztą nie szkodzi, faktycznie lepiej zwiedzać wyspę pieszo.
Promem płynie się 20 minut, czyli wystarczająco, by sprawić frajdę dzieciom, ale i nie na tyle długo, by poczuły się zbyt pewnie i nie zaczęły nam na środku jeziora szaleć ;) 
Wyspa Mainau jest wspaniała! Jest jak ogród Eden. Piękna roślinność, ogromne drzewa, starannie utrzymane trawniki i klomby. Zza drzew i krzewów dalekie widoki na jezioro Bodeńskie i drugi brzeg.

I wiele, wiele atrakcji, a wśród nich:
  • Świetny plac zabaw - zachwyciły mnie te niemieckie place zabaw! naturalna nawierzchnia, piasek, żwirek, trociny... dziecko może poznać tyle różnych faktur! Zabawa z wodą - i co że się pomoczy? jest suszarka do ubrań! labirynty i tunele z krzewów i drewnianych drągów, kryjówki, zabawa ze światłem i dźwiękiem...
  • mini ZOO, a w nim możliwość jazdy na kucyku, nakarmienia kózek, podpatrzenia jak rosną buraczki na grządce (to chyba atrakcja dla dzieci typowo miastowych)
  • całkiem spora makieta z kolejką elektryczną - imponującą!
Główną jednak atrakcją jest motylarnia - jedna z największych w Europie! Po wizycie w takim miejscu każde dziecko wie skąd się biorą motyle, co jedzą i jak się przepoczwarzają.
Insel Mainau

Podobno ciekawa motylarnie są też:

PS. Planując wycieczkę pamiętajcie, że zimową porą motylarnie są przeważnie nieczynne.


i gdzie jeszcze? kto wie, niech pisze w komentarzach :)

2 komentarze:

  1. jakie są orientacyjne ceny w sklepach na Mainau?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na wyspie Rhodos w Grecji jest Dolina Motyli.Cudowna na dużym obszarze.

    OdpowiedzUsuń